Ocaklar.com Forum Ana Sayfası

AramaArama      Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   Kayıt OlKayıt Ol 
 ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için login olunÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için login olun   LoginLogin 

fast transfer protocol

Ocaklar.com Forum Ana Sayfası -> Oneriler Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
Ali
Ocaklar.com Vatandasi Ali
Ocaklar.com Vatandasi Ali

MesajTarih: Sal May 21, 2002 9:02 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
merhaba aytekin, sedef,

siteye koydugunuz filmleri ftp üzerinden daha cabuk indirmek mümkün olmazmi. filmler 2 ila 4 MB oldugu halde modem ile indirmek cok yavas. ftp sifresi sadece kayitli üyelere verilse? Ben sahsen download yavas diye
filmlere hic bakamadim. hem ftp ile daha büyük ve
daha yüksek cözünürlü filmler
indirilebilir local drive a. böylece hasretimizi daha iyi gidermis oluruz.

ali
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
aytekin
Ocaklar.com Vatandaşı Aytek

MesajTarih: Sal May 21, 2002 11:32 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
Ali, FTP'de oyle dedigin gibi mucizevi birseyler yok. Hatta bugunku HTTP uygulamalari, FTP'den daha hizli olabilir.

"file transfer protocol"(ftp) ile "hyper text transfer protocol"(http) arasinda gonderilme seklinde fazla bir fark yok aslinda. Ikisi de gonderilecek dosyalari kucuk paketlere donusturup TCP/IP yolu ile gonderiyor. Yani sonucta ikiside ayni yoldan, ayni hizda gidiyorlar.

Paketleme safhasinda bir farki olabilir. Kucuk dosyalar icin HTTP daha hizlidir. Film gibi buyuk dosyalar icin ise HTTP ile FTP arasinda nerdeyse hicbir fark yoktur. En azindan bugun kullandigimiz HTTP/1.0+ icin bu gecerli.

Buyuk(yavas) dosyalar icin HTTP kullanmanin aklima gelen tek zarari browser'in time out olabilme ihtimali. Ama yeni browser'lar download surerken olmayacak kadar akilli. Ayrica FTP kullanirken, bir yerde birakip downloadu, daha sonra kaldigin yerden devam edebilirsin. Eger bu nedenlerle bu istekde bulunuyorsun, o zaman anlarim.

Bircok site FTP saglamayi tercih ediyor, bunun nedeni siteye kolaylik saglamak, indirenler icin FTP'den veya HTTP'den indirmenin arasinda bir hiz farki yok.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
sedef
ADMİN
<b>ADMİN

MesajTarih: Sal May 21, 2002 11:50 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
selam Ali
ben filmleri aytek'e yollarken aynı sorunlarla karşılaştım.3.6k/san şle gönderebildim bütün filmlerin gitmesi yaklaşık 1 hafta sürdü Haa bak bazende boş gitmiş 1saat bekliyorsun aytek oralardan booooş diyor
ne hoş değilmi gelde deli ol.selam
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
aytekin

MesajTarih: Çrş May 22, 2002 12:00 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
Sen emaille gonderiyordun. SMTP(simple mail transfer protocol) protokolunu kullaniyordun. SMTP, FTP veya HTTP'den farkli bir protokol.

Sen filmleri gonderirken, internet baglantin kesilse bile FTP ile gonderirken, kaldigin yerden devam ediyor. Yani FTP kullanmamizin nedeni hiz degildi.

Sadece yanlis nedenlerle yanlis seyler yapmamak icin konuya aciklik kazandirmaya calisiyorum.

Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
aytekin

MesajTarih: Çrş May 22, 2002 2:40 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
Bu arada filmlerin buyuk oldugu ve indirmenin cok uzun surdugu konusunda haklisiniz. Benim aklima gelen en iyi cozum, almanya'da ve turkiye'de birer mirror'a sahip olmak. Filmlerin kopyalari Turkiye icinde bir saglayici da dursa tahminim indirmenin kat kat daha kolay olacagi.

Turkiye'de bize mirror saglayabilecek 100MB web alani olan birisi var mi?
Başa dön
KAPANDI-isocan
Ocaklar.com Vatandasi
Ocaklar.com Vatandasi

MesajTarih: Çrş May 22, 2002 3:26 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
serverin Türkiye'de bulunmasının bir önemi yok diye düşünüyorum ben Türkiye'de öyle serverlar biliyorum ki neredeyse web sitelerine bile girilmiyor. bence dosyaları 1 mb parçalara bölmen daha iyi olacak sanırım başka çözümü olan varsa buyursun ???
Başa dön
aytekin

MesajTarih: Çrş May 22, 2002 5:00 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
ALINTI:

2002-05-22 09:26, badman yazdi:
bence dosyaları 1 mb parçalara bölmen daha iyi olacak sanırım başka çözümü olan varsa buyursun ???
[/quote]

Filmleri daha da kucultursek pek anlamlari olmaz.. Zaten pek uzun da degiller. Bir programla biz parcalara ayiralim, ziyaretciler de parca parca indirip bunlari ayni programla birlestirsin diyorsan olabilir ama bir suru karmasik ish, bircok kisi yapamayabilir diye dusunuyorum.

Başa dön
KAPANDI-isocan
Ocaklar.com Vatandasi
Ocaklar.com Vatandasi

MesajTarih: Çrş May 22, 2002 5:04 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
tabiiki 2. söylediğini kasdediyorum
Başa dön
sedef
ADMİN
<b>ADMİN

MesajTarih: Çrş May 22, 2002 11:22 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
cözüm'mü? bilmiyorum orjinal filmler bende Tr de isteyenler benden kopyalarını alabilirler geçenlerde cd kopyalarını birine verdim .Ocaklar belediyesi ve ocaklar eczanesine filmleri yükledim .Na'palım hızımız bu sürat felaketmiş öyle diyorlar.
bence en iyisi server beylerin biraz hızlanması gerekiyor. Ben ayteke filmleri cd kopyalayıp PTT ile göndermeyi bile düşündüm ftp en iyi çözüm gibi oldu maille gitmesi imkansız niyemi TTNET bana toplam 5Mb
veriyor fazlası yasah dediğim gibi isteyenler alabilirler
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
RESAT DILER
Ocaklar.com Kaptanı
Ocaklar.com Kaptanı

MesajTarih: Cum May 24, 2002 12:25 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
HILMI BEY EYER BANA YOLAMA IMKANI VARSA YOLLA
POSTA ADRESIM
4024 UGSTAD RD. HERMENTOWN MN.55811.USA.
TABI IMKAN OLURSA RESAT
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder AIM Adresi Yahoo Messenger MSN Messenger
sedef
ADMİN
<b>ADMİN

MesajTarih: Cum May 24, 2002 11:45 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
sevgili Reşat postanın garantisi yok CD bozuluyor
Başa dön
aytekin

MesajTarih: Cmt May 25, 2002 2:15 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
AOL'un durmadan gonderdigi CD'li junk postalar(kabi) en sonunda bir ise yarayacak! Resat, ben yollarim filmleri.
Başa dön
sedef
ADMİN
<b>ADMİN

MesajTarih: Cmt May 25, 2002 9:39 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
tamam bu işte oldu Tr 'den isteyen yok
Başa dön
RESAT DILER
Ocaklar.com Kaptanı
Ocaklar.com Kaptanı

MesajTarih: Pzr May 26, 2002 3:50 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
TESEKURLER AYTEKIN RESAT
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder AIM Adresi Yahoo Messenger MSN Messenger
aytekin

MesajTarih: Sal May 28, 2002 6:39 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
Resat,
CD-ROM'u hazirladim. Filmlerden artan kisimlari da, galerideki resimler, Turkce mp3 muzikler ve bu seneki Turk gunu yuruyusunden resimlerle tamamladim. Yarin postalarim.

Ali, sende istersen bana adresini gonderirsin ozelden.
Başa dön
RESAT DILER
Ocaklar.com Kaptanı
Ocaklar.com Kaptanı

MesajTarih: Çrş May 29, 2002 12:49 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
vallaha sensiz ne yapcagimi bilemiyorum eyer birgun amerikada bulusursak
sana guzel bir ismarlayacagim sozzzzz resat
Başa dön
Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Ocaklar.com Forum Ana Sayfası -> Oneriler Tüm saatler GMT +2 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız