Ocaklar.com Forum Ana Sayfası

AramaArama      Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   Kayıt OlKayıt Ol 
 ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için login olunÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için login olun   LoginLogin 

BALIKESİR NECATİ İLKÖĞRETMEN OKULU 1969-1970 MEZUNLARI

Ocaklar.com Forum Ana Sayfası -> Öğretmen Evi Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
Nevzat
Ocaklar.com Vatandasi Nevzat

MesajTarih: Sal Arl 21, 2004 8:48 am    Mesaj konusu: BALIKESİR NECATİ İLKÖĞRETMEN OKULU 1969-1970 MEZUNLARI Alıntıyla Cevap Ver
BEN, 3-B SINIFINDAN, 651 NUMARALI NEVZAT VARHAN,1969-1970 YILINDA BALIKESİR NECATİ İLKÖĞRETMEN OKULU HAZİRAN MEZUNUYUM,BU DEVRE MEZUN OLAN ARKADAŞLARLA BU SİTE ARACILIĞI İLE İLETİŞİM KURMAK İSTİYORUM.ZİNCİRLEME İLETİŞİM AĞI KURMAK ÜZERE BİRBİRİMİZİ HABERDAR EDERSEK,YILLAR SONRA YİNE 3-B SINIFINI BİR ARAYA GETİRİRİZ DİYE HAYAL KURUYORUM.
ANKARA ATATÜRK LİSESİ MÜDÜR YARDIMCISI-SIHHİYE-ANKARA (16.07.2009'da emekli oldum)
05359839607-e-mail: nvarhan@yahoo.com.tr --1967-1968 ÖĞRETİM YILI 1-B SINIFI(YAZAN:ANONİM-ESAT AKTAŞ DA OLABİLİR)

SINIF
BİZİM SINIF UFACIK
YAPTIĞI İŞLER KOCACIK

İKİ KİŞİ VARIZ ONÜÇLÜ
HEP GERİSİ ONBEŞLİ ONYEDİLİ

SIRASIYLA DİZELİM
BİRER BİRER SÜZELİM

ŞU RESİM DERSİNDEN ARTIK BIKTIK- BENDENİZ FATMA TEKBIYIK
AĞAÇ SÜRDÜ UZUN UZUN FİLİZ-BENDENİZ NAZMİYE FİLİZ
TÜRK MÜCAHİTLERİ DAİMA SAVAŞIR-BENDENİZ NERMİN SAVAŞIR
PORTAKALIMIN ADI FİLİZ SÜREN-BENDENİZ AYLA SÜREN
BOĞAZDAN GELİR CAN-BENDENİZ RAİF ERCAN
GECELERİ ÇIKAR AY-BENDENİZ RAMAZAN TUNCAY
KALORİFER YANAR YAVAŞ YAVAŞ-BENDENİZ ESAT AKTAŞ
HER SENE DİKERİM TOPU-BENDENİZ AHMET TOPÇU
GARİP BİR HALLE GEZER-BENDENİZ FUAT ÖZER
İŞLERİM HEP YAMAN-BENDENİZ HASAN ÇOBAN
BENİM ELİM KAN AYAĞIM KAN-BENDENİZ MEHMET ÖZKAN
HER ZAMAN KIZİZ KURUZ-BENDENİZ HALİL OĞUZ
HAKİKİ KABİNE ÖZERK-BENDENİZ YALÇIN ÖZEK
ARTİS GİBİ GÜLER-BENDENİZ BAKİ ÇAMER
KAŞIM GÜZEL GÖZÜM GÜZEL-BENDENİZ ÜZEYİR ÖZEL
KAPI KIRAN KIZ KAÇIRAN-BENDENİZ EMİN KIRAN
DOYMAM BİR TABAK AŞLA-BENDENİZ MEHMET PARAŞLA... (VEFAT ETTİ)
1-B'NİN GONCASIYIM-BENDENİZ RECEP MANDACI'YIM
KAŞ ON KURUŞ GÖZ ON KURUŞ-BENDENİZ FATMA GURUŞ
YÜZÜMDE VAR SİYAH BİR BEN-BENDENİZ SABİHA AKBEN...(VEFAT ETTİ)
ERKEKLERİ ARAMAM-BENDENİZ SEVİNÇ KARAMAN
GÖZLERİ YERE BAKAN-BENDENİZ TOMRİS GENÇKAN
GÜNEŞ YILMAZ AY YILMAZ-BENDENİZ AYHAN ERYILMAZ
KURUŞLA BİRLİK KURAN-BENDENİZ CAHİDE TURAN
GECELEYİN DUYDUM BİR SES-BENDENİZ HAFİZE GÜRSES
YAZIN GÜLLERİNİ AÇAN-BENDENİZ AYSEL CAN
ÇOK KUVVETLİDİR KAŞIM-BENDENİZ AYŞE BASUN
SOYACAKSAN GEL DE SOY-BENDENİZ NEŞE ERSOY
EY KIBRIS ŞAHANE YURT-BENDENİZ MEHMET ÖZYURT
ALDIM KALEMİ ELİME-BENDENİZ ÇİNİCİOĞLU CEMİLE
SINIFTA BİR KOCA DİREK-BENDENİZ ERDEM DURAK
BİR NUMARALI RESSAM-BENDENİZ NEVZAT VARHAN
BABASINI EVEREN-BENDENİZ İLKER EREN
(AYRICA, SELAHATTİN BARUT- RECEP KÖLEMEN(Vefat etti) - ÜMİT BİÇER - ENVER ERMİŞ, LEVENT PAMİROL, MUAMMER ERTURAN, MESUT TEKİN(Vefat etti), MEHMET ÖGE, RUHİ AKOĞLAN, ERDENER ETİKSAN VE TAMER DE VARDI, ONLAR İÇİN YAZILMAMIŞ)

NOT:
BU TEKERLEMELERİN ÖZGÜN YAZILI BELGESİ,BENDE HALA DURUYOR.
NEVZAT VARHAN-2004

ÖĞRETMENLERİMİZ:OKUL MÜDÜRÜMÜZ:OSMAN HATİBOĞLU
EĞİT.PSİK.:NECDET ESİN
PSİK: MACİT ABİ
EĞİT. SOS.-SOS.:AHMET ARVASİ
RESİM :MAHİR GÜRSEL-CEVDET ATMACA
MÜZİK :SAMİ ŞAVKAN
MATEMATİK:TURAN BEY
ÖĞRETİM METODU:(TAŞKAFA)CEVDET BEY
İNK.TARİHİ:AZMİ DEVRİM
TEŞKİLAT VE İDARE::NADİR AKALIN
TARİH :YILMAZ BOYUNAĞA
T.DİLİ ED. :TÜRKAN MERSİNLİOĞULLARI
BED.EĞİT. :CEVDET TARCAN
TARIM-BİYOLOJİ:LEMAN HANIM
KİMYA :ÖZKAN ATAKLI -(SINIF ÖĞRETMENİMİZ)
FİZİK :ALİ RIZA BEY
DİN BİLGİSİ:KİLLİNG(İSMİNİ HATIRLAMIYORUM),

En son Nevzat tarafından Pts May 23, 2011 7:18 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 6 kere değiştirildi
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Nevzat

MesajTarih: Cum Ağu 29, 2008 10:22 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
Okyanusa bırakılmış şişe içindeki mesaj örneği yukarıdaki ileti sayesinde O zamanki sınıf arkadaşlarımdan Enver Ermiş, Muammer Erturan, vefat etmiş olan Sabiha Akben'in oğlundan, en son da H.Yalçın Özek'ten haber aldım. Çok sevindim. Özellikle Özek mezuniyetimizin 40. yılında Balıkesir'de toplanabilir miyiz diyor. Böyle bir şeyi çok isterim. Gazeteye ilan mı versek, ya da nasıl bir araya gelmek mümkün olur bilemiyorum. Bizim zamanımızda yıllık geleneğinden pek haberimiz yoktu. Kala kala bir iki fotoğrafla bu belge kaldı. Haydi rast gele. Tüm sağ olanlara mutluluklar, ölenlere ise allahtan rahmet dileğimle....
Başa dön
Nevzat

MesajTarih: Cmt Şub 19, 2011 2:44 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
Bugün Yalçın Özek aradı (19.02.2011). Biraz sohbet ettik. Erdem Durak'ın vefat ettiğini yeni öğrendim. Allah rahmet eylesin.
Başa dön
Nevzat

MesajTarih: Pzr Şub 20, 2011 2:40 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
1. Fotoğraf 1/B sınıfı.
2.Fotoğraf:Solda Erdem Durak, Sağda İlker Eren
Aşağıdakiler: Soldan-Nevzat Varhan-Ruhi Akoğlan-Ahmet Topçu -Halil oğuz.
3.Fotoğraf:Yemekhanede. Soldan-Hüseyin Karatekin-Nevzat Varhan-Esat Aktaş-Ramazan Tuncay
Başa dön
Nevzat

MesajTarih: Prş Mar 10, 2011 4:26 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
Bu gün Rasim Savak aradı, kırk yıl sonra da olsa iletişim kurmuş olduk.
Başa dön
Nevzat

MesajTarih: Cmt Mar 19, 2011 3:10 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
Bu gün de Recep Mandacı ve Esat Aktaş'la konuştuk. 40 yıl sonra da olsa eski günleri yadettik.
Başa dön
ORHAN
Ocaklar.com Vatandasi
Ocaklar.com Vatandasi

MesajTarih: Prş Mar 31, 2011 3:58 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
vay be hocam ben liseyi bitireli 6 sene oldu elimde bir tane fotoğrafım yok sizler 40 sene önceki fotoğraflarınızı bile daha dün gibi saklıyorsunuz .

Emeğe saygı .
Başa dön
blood_cagdas
Ocaklar.com Vatandasi
Ocaklar.com Vatandasi

MesajTarih: Cum Nis 01, 2011 11:16 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
vay be.. valla süper ya. hakikaten emeğe saygı. çok güzelmiş
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
Nevzat

MesajTarih: Cum Nis 01, 2011 9:34 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
Teşekkür ederim. Daha çok fotoğrafım var, fakat buraya bazılarını koyabildim. Nasıl ki ülkelerin, uygarlıkların ,kültürlerin müzeleri varsa, bizlerin de kişisel müzemizin olması gerekir diye düşünüyorum!...
Başa dön
Nevzat

MesajTarih: Cum Nis 22, 2011 3:16 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
Bugün Recep Mandacı ile telefon görüşmesi yaptık. Yusuf Demirkan öğretmenin de cenazesini kaldırdıkları haberini verdi. Allah rahmet eylesin. Mesut Tekin'i sordum o da yıllar önce vefat etmiş. Kalan arkadaşlara uzun ömürler, vefat edenlere de allahtan rahmet dileğimizle.

En son Nevzat tarafından Pts May 23, 2011 7:16 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Başa dön
Nevzat

MesajTarih: Cmt Nis 23, 2011 8:17 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
21 Mayıs 2011'de Balıkesir'de mezunlar gününde buluşmak üzere. 13 Mayıs'a kadar Recep Mandacı ile (0 505 233 24 01) bağlantı kurulup detaylı bilgi alınabilir.
Yeni resimler aşağıda...Üstteki fotoğraf son sınıf 3/B sınıf gecesi, alttaki ise Ertuğrul Köyü staj grubu.

Başa dön
Nevzat

MesajTarih: Sal May 24, 2011 9:41 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
Büyük buluşma yoğun katılımla 40 yıl sonra gerçekleşti. 21 Mayıs 2011 Cumartesi günü Balıkesir Öğretmenevinde saat 14.oo da 60'ı geçen katılımla mezunlar toplantısı yapıldı. Bundan sonra geleneksel olarak gelecek yıllarda tekrarlanmasına karar verildi. Hayaldi gerçek oldu.

Başa dön
önder
ocaklar com vatandasi sewimli
ocaklar com vatandasi sewimli

MesajTarih: Cmt Hzr 04, 2011 3:35 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
yıllar sonra eski dostlarla buluşup geçmişi yad etmek.mükemmelsiniz.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger
Nevzat

MesajTarih: Çrş Hzr 15, 2011 4:50 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
MAHİR GÜRSEL

Ölümünden önce İzmir ‘de katıldığı son Necatibey Öğretmenliler toplantısında yaptığı harika konuşmayı kaydetmediğim için pişmanlık ve üzüntüm giderek yoğunlaşıyor. Ama ne çare! Üstelik belleğim de yazık ki artık kevgir gibi.
Gür ve çatık kaşlarıyla sert bir görünümü vardı. Nöbetlerinde güler gibi bir sesle “Ulan hergele !” deyişi koridorlarda duyulduğunda ,Yahya Kemal’in Açık Deniz şiirinde “Yelken, vapur, ne varsa kaçışmış limanlara,”“Yalnız onundu koskoca meydan ve manzara” mısralarıyla çizdiği tablo oluşur, herkes çil yavrusu gibi kaçışır, kendine uslu öğrenci görüntüsü vermeye çalışırdı. Kimseyi dövmüş olduğunu duymadım ama adının etrafında bir efsane oluşmuştu; korkardık.
1955 Kasım ayı olması gerek Eğitim Enstitüsüne yeni başlamıştık. O zamanlar yeni açılmakta olan okullarda, resim, müzik az süreli derslerin açıkta kalmasını önlemek amacıyla fen, edebiyat gibi ana branşlar için öğretmen yetiştirirken, seçmeli olarak, bir de ek branş dersi alma yöntemi uygulanıyor. Ben, öğretmen okulundan hocalarım Mahir Beyin girdiği resim dersini değil de Kadri Çetin beyin girdiği müzik dersini seçmiştim.
Bir akşam etüt (o zamanki deyişle mütalaa) saati geçtiği halde, yeni hevesle müzik odasında keman çalmaya çalışıyorum. Tek bir elektrik lambasının altında yay çekmeyi sürdürürken… Birden bire kapı açıldı… Kapıda Mahir Bey !... Yatma saati çoktan geçmiş… Donup kaldım… Öğretmen okulunda iken belleğime kazınmış efsane… Kafamdaki Mahir Beyin, elimdeki kemanı alıp kafama vurmasını… “Ulan hergele !” diye bağırmasını bekliyorum.
Saniyeler uzadıkça uzuyor… Salonun bütün lambalarını Mahir Bey yakıyor, beni çok şaşırtan, algılamakta uzun süre zorlandığım müşfik bir sesle budalaca ön yargımı yıkıyor. Sevecen ve sanatçı kişiliğini görmemi sağlıyor. “Evladım, bu ışık sana az değil mi ?” Kapıyı yavaşça çekip gidiyor. Ben de bir merak, Mahir Bey efsanesiyle şartlanmış arkadaşlarım bu olanları anlattığımda bana inanacaklar mı ?
Sevgilerini, sevecenliklerini açık açık göstermemeyi, kamufle etmeyi vazgeçilmez bir eğilim ilkesi olarak kabullenmek zorunda kalmış ; savaş yıllarının acımasız zorluklarına karşı evlatlarını güçlü kılmak için sürekli doğru kalacağını sandıkları ilkeyi içtenlikle ve titizlikle uygulamayı, görevlerinin namus borcu saymış aziz öğretmenlerim. Şimdi kendimi af etmekte zorlandığım bir aymazlıkla, bir süreliğine de olsa, (sevgili babama olduğu gibi), sizi acımasızca yargıladığım ve hatta acımasızlıkla suçladığım için şimdi ne demeliyim. Üstelik ben, sizlerden yıllarca sonra sizden daha katı uygulamalarım için nasıl bağışlanacağım ?... Mahir Beyin şahsında hepinizi saygıyla, minnetle ; haksız yargılarım için bağışlamanız dileğiyle ve rahmetle anıyorum.

Not: Bu yazıyı Necatibeyliler sitesinden kopyaladım. Mahir Bey 1966-1968 yıllarında bizim de Resim,Yazı ve İş-Bilgisi derslerimize girdi. Resim atölyesinin anahtarını bana vererek, istediğim zaman orada çalışmamı ve malzemeleri kullanmamı sağladı. Sert görünüşünün altında koruyucu sanatçı bir kişiliği vardı. Çok güzel giyinirdi. Sergilere götürürdü. Bir gün sergi dönüşü yağmurlu bir havada arabasını(mavi bir vosvos) durdurup sadece ' başkan gel bakalım' diyerek beni almasını hiç unutamam.
Başa dön
Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Ocaklar.com Forum Ana Sayfası -> Öğretmen Evi Tüm saatler GMT +2 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız